Okna dachowe Velux. Tak czy nie?

Stoisz przed wyborem okna dachowego do swojego poddasza i nie masz pojęcia na które się zdecydować by nie żałować? Spieszymy z pomocą. Dziś przyjrzymy się produktom najbardziej znanej i szczycącej się zaufaniem konsumentów na całym świecie duńskiej firmy Velux.

Jeden konkretny przykład (okna dachowe 78x140 z kołnierzem) wystarczy, żebyś przekonał się, że sięgając po ich produkty, sięgasz na najwyższą półkę. Tutaj nie ma przypadków, każdy, najmniejszy szczegół jest bardzo dokładnie przemyślany i jeszcze dokładniej wykonany. Do produkcji okien dachowych Velux wykorzystywane są wyselekcjonowane, bardzo dokładnie sprawdzone materiały. To wszystko składa się na to, że w większości te produkty są praktycznie niezniszczalne. Pomimo intensywnej eksploatacji, przez wiele lat nie zmienia się ich funkcjonalność ani wygląd. Warto tutaj zaznaczyć także, że okna te posiadają dużą powierzchnię przeszkloną, co pozwala na doskonałe doświetlenie pomieszczeń. Naturalne światło ma niezwykle pozytywny wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego warto korzystać z niego jak tylko się da.

Okna dachowe 78x140 z kołnierzem wykonane zostały laminowanego warstwowo drewna sosnowego najwyższej jakości, zostało ono dodatkowo zaimpregnowane i polakierowane bezbarwnym lakierem akrylowym. Dzięki temu nie wymaga ono żadnej konserwacji przez wiele lat, a także zwiększa się jego odporność na nieustanne oddziaływanie warunków atmosferycznych: silny wiatr, wilgotne powietrze, deszcz, grad, śnieg, lód. Uchwyt został zlokalizowany w górnej części okna. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia swobodne otwieranie i zamykanie okna nawet wtedy, gdy bezpośrednio pod nim ustawione są meble. Górne otwieranie, a także specjalny system uniemożliwiają niekontrolowane otwarcie okna przez silny wiatr lub dzieci. Okna dachowe 78x140 z kołnierzem zostały wyposażone w innowacyjny, zintegrowany system wentylacji. Umożliwia on nieustanny transport świeżego powietrza, także wówczas, gdy okno jest zamknięte. Specjalny filtr sprawia, że do pokoju dostaje się już przefiltrowane, a więc czyste powietrze. Skutecznie zatrzymuje także kurz i owady na zewnątrz. Okna te w połowie wysokości posiadają zawiasy, które umożliwiają obrót skrzydła o 180°. Dzięki temu bez problemu utrzymasz w nienagannej czystości zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część okna. Dodatkowym ułatwieniem jest zasuwka blokująca, która uniemożliwia niekontrolowane i niepożądane ruchy okna. Kołnierze uszczelniające, które dołączone są do okien umożliwiają ich montaż na każdym pokryciu dachowym. Ponadto ułatwiają szczelne i bezproblemowe wbudowanie okna w połać dachową. Kołnierze zostały wykonane w konstrukcji, która umożliwia swobodne odprowadzenie wody deszczowej i śniegu, dzięki temu nie zalega on na oknie uniemożliwiając doświetlenie pomieszczeń. Wykonane zostały z odpornej na uszkodzenia i niewymagającej konserwacji blachy aluminiowej. Przeznaczone są do montażu na dachach o minimalnym kącie nachylenia równym 20°, a maksymalnym-90°.

Powiązane artykuły