Pomysł na prezent – kubek z nadrukiem

Oklepane i sztampowe podarunki coraz częściej odchodzą do przeszłości. Urodziny, imieniny czy święta Bożego Narodzenia to wydarzenia, dzięki którym zaczynamy myśleć kreatywnie i nieszablonowo. Wszystko po to, by nie tylko spełnić pewne oczekiwania względem innych osób, ale również sprawić im przyjemność. W dobie dwudziestego pierwszego wieku rynek proponuje swoim klientom naprawdę szeroki wybór produktów. Paradoksalnie, w gąszczu szeroko pojętej różnorodności, trudno jest zdecydować się na – jak się nam wydaje – najlepszą opcję. Warto zatem przede wszystkim odwrócić się na chwilę od kosztownych (ale tak naprawdę bardzo nieosobistych) upominków i skupić się na czymś bardziej spersonalizowanym. Jak jednak w osobliwy sposób podarować bliskiej nam osobie prezent jednocześnie przydatny, unikatowy i estetyczny? Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne zadanie. Przykładem prezentu posiadającego wszystkie trzy powyższe cechy jest jak się okazuje zwykły kubek. Co więcej, ten na pozór mało znaczący przedmiot można podarować w różnych formach i kształtach oraz w bardzo różnorodnych sytuacjach.

Kubki z nadrukiem firmowym

Praktyczne i osobliwe kubki sprawdzają się między innymi w sytuacjach marketingowych. Promocja firmy czy produktu w dobie dwudziestego pierwszego wieku jest szczególnie ważna. Wszystkie działania reklamowe opierają się przede wszystkim na tym, by zdobyć klienta i zbudować w jego świadomości pozytywny wizerunek danej spółki. Obok wielkich kampanii można to zrobić za pomocą dystrybucji różnych firmowych gadżetów. Takich jak na przykład wspomniany już wcześniej kubek. Okazuje się, że kubek z nadrukiem firmowym jest trafionym pomysłem przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim można go wykorzystać w sposób praktyczny. Ulotka czy plakat szybko znajdą się w koszu, z kolei przesłane klientom kubki równie szybko znajdą zastosowanie praktyczne. Dodatkowo, firmowe logo czy slogan cały czas w jakiś sposób pojawiają się w otoczeniu potencjalnego klienta. Tego rodzaju produkty są również wspaniałym pomysłem na prezent, dołączany na przykład do zakupionego produktu. Taką akcję wprowadzały w swoim czasie marki Lipton, Knorr czy też Chupa-Chups.

Kubki z nadrukiem zdjęcia

Idealny prezent w mniemaniu wielu osób jest jednocześnie spersonalizowany oraz praktyczny. Jak jednak osiągnąć taki efekt? Doskonałym przykładem są tak zwane fotoprezenty, czyli prezenty, na których znajduje się fotografia. Może to być zdjęcie przedstawiające obdarowanego lub grupę bliskich mu osób. Wszystko sprowadza się do tego, by wybrać oryginalne i jednocześnie sentymentalne zdjęcie, które będzie dla właściciela ważne. Fotografię jak nietrudno się domyślić, można umieścić również na kubku. Warto zaznaczyć, iż specjalna technika wykorzystywana przy produkcji zamówionego kubka jest metodą bardzo trwałą. Dzięki temu zdjęcie nie niszczy się nawet pod wpływem wielokrotnego używania czy mycia. Kubek z nadrukiem zdjęcia nie jest drogi i można zamówić go bez wychodzenia z domu, ponieważ w ostatnim czasie bardzo wiele sklepów online oferuje taką usługę. Fotoprezent sprawdza się przy takich okazjach jak ślub, chrzciny, urodziny czy Dzień Matki. Często oprócz zdjęcia, zamawiający decydują się również na jakiś napis.

Kubki z nadrukiem imion

Alternatywą dla „fotokubków” są kubki z nadrukiem imion. Nie są one co prawda bardzo spersonalizowane, jednak często kupuje się je z okazji imienin. Co więcej, kubki z imionami oferowane są zwykle w wielu sklepach z upominkami. Nie tylko w tych internetowych, ale również w punktach tradycyjnych. Jeśli nie kupujemy prezentu w ostatniej chwili, warto do kubka z imieniem dołączyć również wspomnianą wyżej fotografię. Tego rodzaju prezenty zamawia się z kolei najczęściej właśnie w sklepach online. Plusem takich zakupów jest krótki czas realizacji. Dzięki nowoczesnym technikom firmy zajmujące się dystrybucją kubków i podobnych upominków mogą stworzyć produkt w zasadzie od ręki.

Kubki z napisami

Współczesny konsument bardzo lubi charakteryzować się oryginalnością. Swoją odrębność zaznaczają przede wszystkim ludzie młodzi. Na ulicy często można zauważyć ciekawe torby z oryginalnymi napisami czy nawet trampki w specjalnie utworzonych wzorach. Firmy prześcigają się zatem w realizacji projektów, co ciekawe, często przysyłanych właśnie przez klientów. Nie inaczej jest z produktami takimi jak kubki. Za pomocą kalkomanii na kubkach można umieścić dowolny napis. Dzięki temu przygotowując prezent dla bliskiej osoby, można zdecydować się na przykład na wydrukowanie jej charakterystycznego powiedzonka czy ulubionego cytatu. Taki przedmiot z pewnością spodoba się o wiele bardziej, niż tradycyjny kubek zakupiony w markecie lub sklepie z upominkami.

Kubki ze śmiesznymi nadrukami

Jedną z ciekawszych kategorii proponowanych na rynku kubków, są oczywiście przedmioty mające rozśmieszyć obdarowaną osobę. Przykłady w tym przypadku można podawać w zasadzie w nieskończoność. Jedne przedmioty rzeczywiście bawią, inne z kolei zachwycają oryginalnością. Bardzo interesującym kubkiem jest na przykład filiżanka składająca się z dwóch „komór”. Jedna przeznaczona jest oczywiście na kawę czy herbatę, natomiast druga kształtem przypomina kieszonkę na ciasteczko, na której często pojawia się zresztą napis „Biscuit Pocket”. Kubek łatwo można znaleźć w wyszukiwarce. Kolejnym ciekawym – oraz tym razem śmiesznym – przykładem jest kubek w kształcie sedesu. Jeśli chodzi o nadruki, pod względem ludycznym także nie można im niczego zarzucić. Na kubkach pojawiają się zabawne zwierzęta, napisy czy znane postaci z bajek i kreskówek. Efekt może być naprawdę oryginalny i zdumiewający.

Zwykły kubek z nadrukiem może stać się zatem idealnym prezentem dla naszych najbliższych. Nowoczesne techniki druku czy kalkomanii sprawiają, iż zamówienie specjalnie stworzonego projektu jest dla realizatora bułką z masłem. Wydaje się, że warto skupić się czasem na aspektach oryginalnych i kreatywnych, aniżeli na znaczeniu ekonomicznym czy praktycznym zakupionego prezentu lub upominku.

Powiązane artykuły