Przysmaki dla kota

Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Nic dziwnego, bowiem ich sposób bycia oraz specyficzne zachowanie od wielu lat stanowią nie tylko źródło zainteresowania, ale także źródło radości każdego właściciela. Z reguły koty chodzą własnymi ścieżkami i nawet domowi pupile nie potrzebują naszej uwagi w nadmiarze. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy zwierzak niczego nie potrzebuje oraz czy jego dieta jest prawidłowa. Szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z kotem kastrowanym. Te ostatnie potrzebują odpowiedniej diety po to, by prawidłowo się rozwijać i utrzymać formę. Nie od dziś wiadomo bowiem, że kotom po kastracji o wiele trudniej wspomnianą formę utrzymać lub też odzyskać. Nie oznacza to jednak, że koty powinny żywić się wyłącznie suchą karmą, ponieważ na rynku zoologicznym można otrzymać wiele produktów żywieniowych dla pupili, które także w innej formie stanowią doskonały posiłek dla domowego zwierzaka. Gdzie szukać takich przysmaków? Okazuje się, że ich zdobycie jest niezwykle łatwe.

 

Karma sucha czy karma mokra

Na rynku możemy dziś znaleźć bardzo różnorodne przysmaki dla kota. Właściciele uwielbiają kupować swoim pupilom kolejne pokarmy, które przypadają do gustu także samym zwierzakom. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się dla przykładu paszteciki drobiowo-serowe dla kotów, które oferowane są przez różne sklepy zoologiczne. Mieszanie mięsnych smaków jest zresztą w cenie już od jakiegoś czasu. W sklepach można coraz częściej spotkać również pokarmy o smaku łososia, który bardzo smakuje kocim pupilom. Oprócz karmy suchej w sklepach zoologicznych oraz w zwykłych sklepach sieciowych znajdziemy różnego rodzaju puszki z karmą mokrą. Tam także króluje przede wszystkim smak łososia, kurczaka czy różnego rodzaju wędlin. Wydaje się, że na rynku w tym zakresie można spotkać tak wiele smaków, jak wiele do wyboru ma sam człowiek wybierając się na zakupy. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, ponieważ właściciele kotów bardzo lubią zaspokajać potrzeby tych ostatnich. Nawet wtedy, gdy kot sam dba o siebie i co jakiś czas przynosi nam do domu niespodziankę w postaci małych, upolowanych na podwórku zwierzątek. Warto pamiętać o tym, by wybierać pokarmy bogate w witaminy oraz substancje wpływające na odporność i zdrowie naszego pupila. Skład danej puszki czy suchej karmy łatwo można znaleźć na opakowaniu, dlatego dziś troska o kota nie jest problematyczna. Należy pamiętać, by w razie kastracji kupować kotu inne jedzenie, niż przed zabiegiem.

Koty po kastracji ? jak je żywić

Koty domowe bardzo często trzeba kastrować, ponieważ w okresie dojrzewania zaczynają one znaczyć teren, czyli najprościej rzecz ujmując nasze kwiaty, kanapy czy różne zakamarki mieszkania. Niestety zapach kociego moczu szybko staje się uciążliwy i często trudno się go pozbyć. To właśnie dlatego często decydujemy się na kastrację. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że zwierzaki po wspomnianym zabiegu potrzebują innego pożywienia. Nie można kupować im zwykłej karmy, ponieważ ta ma w sobie różne substancje, które negatywnie wpływają na rozwój kota, a w efekcie końcowym także na jego zdrowie. Kupowanie karmy nieprzystosowanej do układu pokarmowego wykastrowanego kota może na przykład prowadzić do chorób związanych z układem moczowym. Warto o tym pamiętać i od samego początku po powrocie kota do domu karmić go specjalną karmą. Na szczęście ta ostatnia jest dostępna w coraz większej liczbie sklepów zoologicznych. Można ją nawet zamówić przez internet, na przykład w tak zwanych sklepach online. Oczywiście co jakiś czas kot może dostawać od nas pożywienie w postaci surowego mięsa, na przykład kurczaka. Nie wpłynie to w żaden sposób na jego zdrowie. Warto jedynie pamiętać, że zwierzaki po kastracji mają tendencję do tycia. Jeśli podajemy kotu za dużo jedzenia, ten ostatni wcale z niego nie zrezygnuje i po czasie stanie się o wiele większy niż przed zabiegiem. Jest to jednak sprawa indywidualna, ponieważ wielu właścicieli nie ogranicza kotom jedzenia, a dodatkowe kilogramy zarówno właścicielom jak i samym zainteresowanym wcale nie przeszkadzają.

Na stronie http://www.otozoo.pl/pl/sklep/kategoria/przysmaki,1338,260,1.html można znaleźć jedne z licznych przysmaków, dla kota, które nie tylko bilansują dietę pupila, ale są dla niego także niezwykle smaczne. Zarówno karma mokra, jak i karma sucha mogą pozytywnie wpłynąć na formę kociaka, jednak najpierw należy zapoznać się ze składnikami zawartymi w karmie. Niektóre przysmaki dla kota są bowiem dostępne wyłącznie dla tych zwierzaków, które nie były kastrowane. Inne z kolei w całości zostały stworzone właśnie z myślą o kastrowanych kotach. Warto odwiedzać strony sklepów internetowych, ponieważ to tam najszybciej pojawiają się różnego rodzaju nowości związane nie tylko z żywnością, ale także z innymi produktami przeznaczonymi dla kotów oraz innych zwierząt. Coraz więcej właścicieli zwierząt decyduje się na zakupy online, ponieważ są one wygodniejsze oraz nierzadko o wiele bardziej ekonomiczne.

Powiązane artykuły