Jakie kwiaty podarować?

czerwona różaKwiaty od wieków uważane są za najlepszy sposób na wyrażenie swoich uczuć i emocji względem drugiej osoby. Za ich pomocą można komuś powiedzieć, że jest na przykro, że kochamy, tęsknimy, przepraszamy, że gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego. Warto więc przy każdej możliwej okazji obdarowywać bliskie nam osoby najpiękniejszymi bukietami. Jeszcze do niedawna nie było to zbyt proste. Na szczęście dzisiaj, w dobie Internetu, wystarczy w niego wejść, by skorzystać z usług, jakie świadczą kwiaciarnie internetowe. Na czym dokładnie to polega i czy rzeczywiście jest to tak proste? Warto się przekonać! Kwiaciarnia internetowa to jedna z wielu firm, która świadczy tego rodzaju usługi. Wystarczy odwiedzić portal i skorzystać z oferty, aby przekonać się, jakie to proste i skuteczne. Dla kwiaciarni internetowych żadnej roli nie odgrywa odległość. Można obdarować bukietem świeżych kwiatów kogoś, kto przebywa na drugim końcu kraju! Warto sobie wyobrazić radość i zdumienie na twarzy adresata przesyłki.

Takie niespodzianki zawsze są mile widziane. Wchodząc na stronę wybranej kwiaciarni pierwszym krokiem, jaki należy uczynić, jest wybranie interesującego nas bukietu. A zazwyczaj do wyboru jest mnóstwo kompozycji kwiatowych. Dla ułatwienia często są one podzielone na kategorie: na ślub, zaręczyny, urodziny, imieniny, przeprosiny, dla ukochanej, dla mamy, babci itp. Oczywiście grupy te stanowią tylko pewną sugestie. Nie oznacza to, że jeśli szykujemy się na urodziny mamy, to koniecznie musimy wybrać bukiet z tej właśnie kategorii. Śmiało można wybrać wiązankę z grupy ?na zaręczyny?. Kategorie stanowią tylko pewną podpowiedź szczególnie pomocną dla osób, które są niezdecydowane. Kiedy już wybierze się odpowiednią kompozycję, należy określić liczbę kwiatów. To od tego w głównej mierze zależy cena bukietu. Można także określić rodzaj kwiatów, które chcemy, by dodatkowo znalazły się w wiązance. Można również skorzystać z opcji stworzenia własnego bukietu. Wówczas podaje się zarówno liczbę jak i rodzaj wszystkich kwiatów. To jednak nie jest regułą i nie każda internetowa kwiaciarnia posiada taką opcję. Kiedy już dokładnie jest określony wygląd bukietu, należy przejść do drugiego kroku.

bukiet kwiatówObejmuje on wybór upominku. Do kwiatów można bowiem załączyć prezent, na przykład uroczego pluszaka, piękną biżuterię, pyszne czekoladki. Można także ograniczyć się do kartki na dana okazję lub bileciku z kilkoma słowami od siebie. Następnie należy podać adres, pod który bukiet ma zostać wysłany. Jak zatem widać, całe przedsięwzięcie jest niezwykle proste i stwarza wiele atrakcyjnych możliwości. Można bowiem wybrać jeden spośród wielu bukietów, dołączyć do niego prezent i kartkę na przykład z życzeniami oraz skorzystać z usługi o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy wygospodarować odrobinę wolnego czasu, usiąść wygodnie przed komputerem i dokonać wyboru. Jest to jednak zadanie dosyć przyjemne, a najwięcej czasu spędza się nad wyborem wiązanki. Wiele osób martwi się jednak, że bukiet nie dotrze do adresata w należytym stanie. No bo przecież podróż może być długa, warunki niezbyt sprzyjające, a i temperatura zbyt wysoka lub za niska. Owszem, wszystko to może mieć negatywny wpływ na stan przesyłki, jednak nie w przypadku profesjonalnej firmy, jaką jest kwiaciarnia internetowa. Za jej pośrednictwem kwiaty są przewożone w należytych warunkach ? w specjalnych opakowaniach, dzięki którym kwiaty nie łamią się, a całe bukiety nie deformują, zachowana jest również odpowiednia temperatura oraz wilgotność otoczenia.

 Decydując się na obdarowanie bliskiej nam osoby kwiatami, warto kierować się symboliką. Każde kwiaty ? ich kolor oraz gatunek ? co innego oznaczają. Nie jest to oczywiście sprawa priorytetowa, nie każdy obdarowany zna się też na tym, jednak miło podarować ukochanej róże, a przyjaciółce polne kwiaty. Oczywiście w głównej mierze wszystko zależy od upodobań adresata. Dobrze jest jednak wiedzieć, co oznaczają poszczególne kwiaty i bukiety. W związku z tym, podarowując komuś białe hiacynty mówimy tym samym, że darzymy tę osobą szczególną sympatią, żółty wyraża szczęście z powodu miłości, błękitny zaś stałość w naszych uczuciach i poglądach, a fioletowy oznacza prośbę, by osoba obdarowana kochała nas bardziej lub wybaczyła winy ? wszystko zależy od okoliczności. Żółte żonkile oznaczają miłość bez wzajemności oraz zazdrość. Konwalia to wyraz delikatności i braku śmiałości. Zazwyczaj daje się ją osobie, którą uważa się za atrakcyjną. W przypadku goździków sprawa wygląda podobnie jak w kwestii hiacyntów ? wszystko zależy od koloru. I tak, biały goździk to niewinność, żółty zaś pogarda, czerwony oznacza podziw i uwielbienie, a różowy wieczną pamięć. Niezapominajka mówi osobie obdarowanej, że może stworzyć szczególny związek z człowiekiem, od której kwiaty te dostała. Czerwony tulipan to wyraz najszczerszej miłości, żółty zaś ? miłości, która nie ma sensu i wkrótce się zakończy. Podobnie jest w kwestii róż ? te czerwone mówią ?kocham cię i zawsze będę kochać?. Białe z kolei są dobre, aby komuś podziękować lub podarować dziecku. Oznaczają bowiem niewinność, szacunek i skromność. Różowe róże to przyjaźń i podziw, a żółte to zazdrość oraz negatywne uczucia.  

Powiązane artykuły