Zalety rynku pierwotnego

biznesowa dzielnica WarszawyPrzemysł budowlany stale się rozwija i idzie naprzód. Powstają nowatorskie projekty i nowe inwestycje. Dzięki temu możliwym staje się kupno lub wynajęcie nowoczesnego domu, mieszkania, apartamentu lub biurowca. Nowe inwestycje odznaczają się szeregiem cech, które znacznie podnoszą ich atrakcyjność. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań nieruchomości do kupna lub wynajęcia. Są to bowiem decyzje, które wymagają poważnych inwestycji, dlatego lepiej jest odpowiednio je przemyśleć, rozpatrzeć wszystkie ?za? oraz ?przeciw?, by później nie żałować wydanych pieniędzy.

Nowe inwestycje to projekty objęte nadzorem architektów i budowlańców, którzy mają świeże pomysły i nowatorskie spojrzenie na architekturę. Dzięki temu powstają całe osiedla mieszkaniowe oraz dzielnice biznesowe na najwyższym poziomie. Wyróżniają się zarówno walorami estetycznymi, jak i wysokim poziomem funkcjonalności. Obecnie duży nacisk kładzie się w budownictwie na uwzględnianie potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. W związku z tym szereg nowych inwestycji bierze pod uwagę wymagania osób starszych, niepełnosprawnych oraz rodziców małych dzieci. W ich przypadkach konieczne jest montowanie dużych wind osobowych, projektowanie szerokich korytarzy oraz przejść, likwidacja wysokich progów, drzwi wejściowe otwierane automatycznie, podjazdy i elektryczne platformy pozwalające osobom na wózkach inwalidzkich oraz rodzicom spacerującym z wózkami dziecięcymi pokonać kilka stopni schodów. W przypadku obiektów o charakterze usługowo-handlowym normą jest dziś również przystosowywanie toalet do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz matek i ojców z dziećmi. Wszystko po to, aby żyło nam się lepiej.

Tego rodzaju nowe inwestycje ? obiekty mieszkaniowe oraz usługowo-handlowe ? w główne mierze powstają w centrach dużych miast. Jednak nie brakuje ich również na ich obrzeżach, a także poza ich granicami. Jest bowiem mnóstwo osób, które, choć karierę zawodową rozwijają w samych centrach aglomeracji miejskich, mieszkać pragną z dala od ulicznego zgiełku i tłumu. Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku nowych inwestycji mamy do czynienia z lokalami w stanie deweloperskim? Co to oznacza? Mianowicie, że nowi właściciele tychże nieruchomości muszą samodzielnie zatroszczyć się o ich gruntowne wykończenie. Mieszkania w tak zwanym ?stanie surowym? posiadają jedynie doprowadzone instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne oraz grzewcze, a także wstawione okna i drzwi. Choć w przypadku drzwi są to tylko drzwi wejściowe. Samodzielnie należy wykończyć ściany, położyć podłogi, całkowicie umeblować mieszkanie. Jest to jednak doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce dostosować przestrzeń do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań. A któż dzisiaj o tym nie marzy? Jedyne, na co należy zwrócić uwagę to fakt, że nowe inwestycje, a więc obiekty pochodzące z rynku pierwotnego są znacznie droższe niż te, które widnieją w ofertach rynku wtórnego. Jednak za wysoką cenę zyskujemy równie wysoki standard, jakość, odpowiedni poziom komfortu i bezpieczeństwa. W ostatniej z wymienionych kwestii, jakże ważnej, zwrócić należy uwagę na fakt, że obecnie niemal wszystkie nowe inwestycje są objęte monitoringiem, a w wielu przypadkach również ochroną fizyczną. Standardem jest już natomiast ogradzanie całych inwestycji tego typu. Dzięki temu na osiedlach mieszkaniowych żyje się znacznie bezpieczniej. Rodzice bez obaw mogą zostawić swoje pociechy na placach zabaw, które z kolei również charakteryzują się nie tylko atrakcyjnością z punktu widzenia najmłodszych, ale również zachowanie wszelkich norma bezpieczeństwa.nowa inwestycja budowlana

Jeśli bierzemy pod uwagę kupno mieszkania lub lokalu o charakterze usługowo-handlowym, warto zdecydować się na te z rynku pierwotnego. Nowe inwestycje niosą ze sobą szereg korzyści. Tym bardziej, że taka decyzje i tak w wielu przypadkach wiąże się z zięciem kredytu. W związku z tym, lepiej wydać go dobrze i przeznaczyć na nowe inwestycje, niż na rynek wtórny, który w pewnym momencie może nas niemiło zaskoczyć.

Powiązane artykuły