Łazienki poznańskie czyli jak projektować przestrzeń

glazura i terakotaJeszcze do niedawna łazienki traktowane były po macoszemu, a zatrudnianie projektanta do ich rozplanowania uznawane było za przejaw snobizmu. Na współpracę z profesjonalnymi architektami mogli pozwolić sobie tylko nieliczni i zazwyczaj wykorzystywali oni specjalistów do aranżacji salonów, kuchni czy przedpokojów. Łazienka jako przestrzeń używana sporadycznie i praktycznie wykorzystywana tylko przez członków rodziny nie była dostępna dla oczu osób z zewnątrz, nie musiała być więc wyjątkowo atrakcyjna czy przytulna, a wyłącznie funkcjonalna. Dzisiaj już, kiedy na półkach sklepowych znajduje się szereg produktów aranżacyjnych i materiałów budowlanych najlepszej jakości, dokładamy wszelkich starań, żeby nasze mieszkanie było przytulne i pozwalało na całkowity relaks. Łazienka jest więc idealną przestrzenią do aranżacji. Nie służy nam tylko i wyłącznie do podstawowych czynności higienicznych ? może przeistoczyć się w saunę albo prywatne spa i nie musi wcale kosztować majątek.

Będąc mieszkańcem Wielkopolski można mieć dostęp do pełnego asortymentu płytek ceramicznych, gresowych, armatury łazienkowej czy materiałów budowlanych, jednak nie zawsze wystarczą one do wykreowania atrakcyjnej wizualnie i funkcjonalnej przestrzeni. Nie wszyscy mają umiejętności przestrzennego wyobrażania sobie efektu końcowego, dlatego nawet płytki ceramiczne w najładniejszym kolorze mogą okazać się pstrokate po położeniu ich na powierzchni ścian. Kiedy szukamy więc wsparcia podczas remontu łazienki Poznań może okazać się doskonałym miejscem. Od kilku lat w siłę rosną biura architektoniczne, które zawęziły pola swoich działań tylko i wyłącznie do przestrzeni pokojów kąpielowych, dzięki czemu mamy okazję spotkać się ze specjalistami, będącymi w stanie nam doradzić w ramach posiadanego przez nas budżetu. Ze względu na to, że remont łazienki najczęściej pochłania większą część finansów ? rzadko się zdarza, żebyśmy ?przy okazji? nie stanęli przed koniecznością wymiany instalacji, drzwi czy rur ? warto dobrze wszystko przemyśleć, przeliczyć i rozplanować. Wiadomo, że współpraca z biurem architektonicznym kosztuje, jednak jeżeli nasza łazienka jest wyjątkowo nieustawna, zbyt mała albo zbyt duża, warto się skonsultować i stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Raz, ale dobrze zaplanowany układ armatury czy płytek będzie służył nam dożywotnio. Jeżeli jednak wolimy działać na własną rękę, z pomocą przychodzą nam wszelkiego rodzaju programy graficzne i same sklepy z armaturą łazienkową, dzięki którym możemy rozplanować wydatki i układ pomieszczenia praktycznie za darmo.

Za niewielką opłatą możemy skorzystać z wsparcia projektantów pracujących bezpośrednio w centrum łazienkowym i właściwie od ręki stworzyć projekt, przeliczyć ilość niezbędnego materiału i wyjść z zakupów z pełnym asortymentem, gotowym do położenia. Równie dobrze możemy posłużyć się kartką i ołówkiem, dokładnie obmierzyć łazienkę i wyliczyć powierzchnię, na którą ma być położona glazura czy terakota. Jeżeli nie wiemy jak położyć płytki sklep internetowy może być dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim dlatego, że na wielu portalach znajdują się praktyczne porady oraz poręczne aplikacje, za pośrednictwem których samodzielnie możemy zrobić to, czym zajmuje się projektant. Jest to o tyle dobre, że dzięki możliwości zobaczenia trójwymiarowego rzutu możemy sprawdzić jak prezentują się wybrane przez nas płytki na powierzchni ściany. Bardzo często okazuje się, że atrakcyjna wizualnie płytka ceramiczna czy płytka gresowa traci na wyjątkowości po położeniu jej na ścianie. W taki sposób łatwiej nam się przygotować, zestawiać ze sobą formaty, kolory i rodzaj oświetlenia bez strat finansowych i ryzyka, że efekt końcowy będzie niezadowalający. Kiedy szukamy materiałów do remontu łazienki Poznań może być więc znakomitym miejscem, w którym posiadamy szereg możliwości, począwszy od dostępności niezbędnych materiałów, aż po pełną współpracę z biurami architektonicznymi, którzy całą mrówczą pracę wykonają za nas. Łazienka jest pomieszczeniem służącym relaksacji, warto więc zadbać o to, żeby była maksymalnie przytulna, funkcjonalna i dopasowana do naszych potrzeb oraz pozostałych pomieszczeń w naszym mieszkaniu czy domu. O projektowaniu łazienek można poczytać na stronie http://plytki-lazienkowe.com/lazienkowe/projektowanie-poznan.

 

Powiązane artykuły