Przyssawki - rodzaje i zastosowanie

PrzyssawkiDla ułatwienia transportu bliskiego produkujemy akcesoria niezbędne do przygotowania obiektu do przenoszenia. Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferując im zarówno najwyższej klasy sprzęt do manipulowania ładunkami o rozmaitych gabarytach i wadze, jak i produkty drobne, lecz niezbędne do transportu.

Odpowiedni chwyt przed przeniesieniem ładunku jest najważniejszy, aby podczas transportu obiekt nie uległ uszkodzeniu. Ważny jest tu również aspekt bezpieczeństwa. Staramy się zminimalizować ryzyko wypuszczenia, upuszczenia lub wysunięcia się ładunku z chwytaka. Przyssawki są elementem, który spaja urządzenie do manipulowania ładunku z tym właśnie ładunkiem. Ponieważ przedmiot przeznaczony do manipulacji posiada zazwyczaj znaczną wagę, przyssawki muszą spełniać ściśle określone wymogi. Najważniejszy jest zatem sam wybór elementu łączącego.

Wybierając przyssawki musimy kierować się przede wszystkim powierzchnią obiektu przeznaczonego do przeniesienia. Odpowiednie elementy dopasowane są do powierzchni gładkiej, zwartej i porowatej. Przyssawki wybieramy również ze względu na wagę ładunku oraz jego rozmiary. Musimy wziąć także pod uwagę ilość elementów systemu podciśnieniowego.

Przyssawki występują w wielu wariantach. Różnią się pod względem kształtów, rozmiarów oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Płaskie przyssawki są stosowane w przypadku ładunku o płaskiej powierzchni. Ich chwyt jest błyskawiczny i odporny na wypuszczanie. Transport bliski obiektu nie jest w tym przypadku niebezpieczny. Szybka prędkość przenoszenia nie zmienia chwytu. Płaskie elementy ssące dzielimy ze względu na ich kształt na przyssawki okrągłe oraz owalne. W przypadku przedmiotów o nierównych powierzchniach, bardzo przydatne okazują się przyssawki mieszkowe. Są one z powodzeniem stosowane również do ładunku delikatnego i kruchego. Tak samo jak płaskie, przyssawki mieszkowe dzielą się na okrągłe oraz owalne. Przyssawki uniwersalne mają bardzo szeroki wachlarz zastosowania. Wykorzystywane są niemalże w każdym przypadku. Ich specyficzną cecha jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Do ich produkcji użyto rozmaite tworzywa, które umożliwiają trzymanie zarówno przedmiotów o płaskich powierzchniach, jak i lekko skrzywionych.Wspomaganie transportu ręcznego

Oferujemy państwu również przyssawki stosowane w specjalnych przypadkach. Wśród nich wyróżniamy przyssawki przeznaczone do przenoszenia ładunku wykonanego ze szkła. Ponieważ tego rodzaju obiekty charakteryzują się delikatnością, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do transportu. Powierzchnia szklana musi być odtłuszczona i oczyszczona z wszelkiego pyłu. Płaski oraz dobrze przystosowany do przenoszenia ładunek zostanie z pewnością przeniesiony bez większych problemów. Przyssawki te służą zarówno do przenoszenia tafli szklanych, jak i luster oraz szyb. Elementy ssące do obiektów wykonanych ze stali oferujemy osobne przyssawki, które idealnie współgrają z powierzchnią ładunku. Są one przystosowane do chwytania cienkich powierzchni blachy, bez względu na jej kształt. Są również z powodzeniem stosowane do obiektów o powierzchni tłustej, pokrytej olejem lub smarem. Obiekt roboczy może być w tym przypadku wklęsły, wypukły lub posiadać bardzo nieregularną powierzchnię. Oferujemy także przyssawki do drewna, dzięki którym możliwe jest przetransportowanie drewnianych bali, płyt wiórowych oraz gotowych produktów, takich jak meble, drzwi oraz okna. Dzięki nim, powierzchnia porowata, nieregularna nie sprawia problemów w chwytaniu, a transport jest bezpieczny.